مقالات سایت

مقایسه نمره آزمون آیلتس و تافل

مقایسه نمره آزمون آیلتس و تافل

مقایسه نمره آزمون آیلتس و تافل یکی از مهمترین دغدغه‌‌های داوطلبانی است که می‌خواهند تخمین قابل اطمینانی از مدت زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس یا تافل داشته باشند.

جدول‌های زیادی در سطح اینترنت از مقایسه نمره آزمون آیلتس و تافل وجود دارد که البته معتبرترین آن جدولی است که سایت مرجع آزمون تافل یعنی ETS در سایت رسمی خود اعلام کرده است. این جداول را می‌توانید در پایین همین مطلب مشاهده فرمایید.

بر اساس اعلام ETS، این مقایسه بر مبنای تحلیل نمرات آیلتس ۱۱۵۳ نفر از داوطلبان آیلتس اکادمیکی انجام شده که در آزمون تافل هم شرکت کرده‌اند. همچنین ETS مقایسه نمره آزمون آیلتس و تافل را به صورت مجزا برای هریک از مهارت‌های ۴ گانه آزمون آیلتس و تافل در جداول جداگانه‌ای نیز ارائه کرده است.

مقایسه نمره آزمون آیلتس و تافل

 

سطح دشواری آزمون آیلتس و تافل

اگر بخواهیم آزمون آیلتس و تافل را از نظر سطح مقایسه کنیم، میتوان گفت که آزمون تافل PBT آسان تر از دیگر آزمون‌ها است، این در حالی است که بر اساس نظر بسیاری از داوطلبان، آزمون تافل IBT دشوارتر از آزمون آیلتس آکادمیک می‌باشد. در واقع علت این سختی در اضافه شدن آزمون Speaking است که در نوع PBT آزمون تافل وجود ندارد.

توجه به این موضوع ضروری است که مدرک آیلتس جهت اخذ مهاجرت و ویزای کار بسیار شناخته شده‌تر از مدرک تافل می‌باشد و واقعیت این است که مدرک تافل جایگزین مناسبی برای امور مهاجرتی داوطلبان نیست.

 

جدول مقایسه نمره آیلتس و تافل

مقایسه نمره آیلتس و تافل

جدول مقایسه نمره Reading آیلتس و تافل

مقایسه نمره آیلتس و تافل

جدول مقایسه نمره Listening آیلتس و تافل

مقایسه نمره آیلتس و تافل

جدول مقایسه نمره Speaking آیلتس و تافل

مقایسه نمره آیلتس و تافل

جدول مقایسه نمره Writing آیلتس و تافل

مقایسه نمره آیلتس و تافل

جدول مقایسه نمرات آزمون تافل و چارت مشترک استاندارد اروپایی

TOEFL iBT Scores and the CEFR

مقایسه نمره آیلتس و تافل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا